Haberler

Malta Finansal Hizmetler Kurumu: Kripto Para Şirketlerini Denetleyeceğiz!

Malta Finansal Hizmetler Kurumu (MFSA) kripto para şirketlerinin denetlenecek olduğunu açıkladı.

Malta Finansal Hizmetler Kurumu (MFSA) bugün 3 yıllık stratejik yol haritası planını açıkladı. Kripto para birimi yatırımcılarının korunması ve kara para aklamanın önlenmesi için atılan bu yeni yasal adım sayesinde Malta’nın dünyadan tepki çeken denetimsizlik sorununun önüne geçilecek olduğu ve bu tür sorunların tamamen engellenmesine yönelik adımların atılacak olduğu açıklandı. Kripto para birimi yatırımcılarının korunmasını sağlayacak olan kararlar sayesinde ülkede kara para aklayanların önlenmesi konusunda adım atılmış olacak. Kara para aklamanın önüne geçecek olan bu yasal adımın Malta Finansal Hizmetler Kurumu (MFSA) tarafından takip edileceği ve tüm kripto paralar ile ilişkili şirketleri kapsayacak olduğu açıklandı.

Malta Finansal Hizmetler Kurumu (MFSA) yetkililerinin konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadıkları ancak kısa süre içerisinde konuyla ilgili Malta kamuoyuna açıklama yapması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu