Haberler

Malta Finansal Hizmetler Kurumu: Kripto Para Şirketlerini Denetleyeceğiz!

Malta Finansal Hizmetler Kurumu (MFSA) kripto para şirketlerinin denetlenecek olduğunu açıkladı.

Nexo

Malta Finansal Hizmetler Kurumu (MFSA) bugün 3 yıllık stratejik yol haritası planını açıkladı. Kripto para birimi yatırımcılarının korunması ve kara para aklamanın önlenmesi için atılan bu yeni yasal adım sayesinde Malta’nın dünyadan tepki çeken denetimsizlik sorununun önüne geçilecek olduğu ve bu tür sorunların tamamen engellenmesine yönelik adımların atılacak olduğu açıklandı. Kripto para birimi yatırımcılarının korunmasını sağlayacak olan kararlar sayesinde ülkede kara para aklayanların önlenmesi konusunda adım atılmış olacak. Kara para aklamanın önüne geçecek olan bu yasal adımın Malta Finansal Hizmetler Kurumu (MFSA) tarafından takip edileceği ve tüm kripto paralar ile ilişkili şirketleri kapsayacak olduğu açıklandı.

Malta Finansal Hizmetler Kurumu (MFSA) yetkililerinin konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadıkları ancak kısa süre içerisinde konuyla ilgili Malta kamuoyuna açıklama yapması bekleniyor.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı