blank
Bitcoin

Malta’da İlk Bitcoin ATM’si Kuruldu

Malta son yılların blockchain konusunda en iddialı ülkeleri arasında ilk sıralarda bulunurken, birçok vatandaşı blockchain teknolojisi üzerinde çalışmalar yapan şirketlerde aktif görev alıyorlar. Birçok insan ise ülkede kripto para sahibi olmasına rağmen yatırımlarını yaptıkları kripto paralar ile ilgili bir ATM cihazı olmamasından dolayı yakınıyorlardı. Bugün ise ülkenin en gözde yerlerinden birisinde AVM içerisine Bitcoin ATM’si yerleştirildiği açıklandı.

Moon Zebra isimli bir şirket tarafından geliştirilen ve yerleştirilen Bitcoin ATM’si ile ilgili olarak yapılan açıklamada ülke vatandaşlarına hizmet edecek olan Bitcoin ATM’si cihazının tam anlamı ile AVM’nin açık olduğu süre boyunca güvenlik dolayısı ile hizmet verebilecek olduğunu, daha sonrasında ise daha fazla bölgede Bitcoin ATM’leri kurulabilecek olduğu açıklandı.

Türkiye’de Kurulmadı

Türkiye ise kripto para sahibi vatandaş sayısının o kadar fazla olmasına rağmen hala kripto para ATM’sine sahip değil ve bu konuda hiçbir yerli Türk şirketi ve kripto para borsası tarafından adım atılmış değil. İlk Bitcoin ATM’si Türkiye’ye ne zaman kurulacak ve nasıl kurulacak bunu bilebilmek ise son derece zor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu