Haberler

Malta’da Kripto Para Şirketleri Artık Daha Çok Denetleniyor

Malta, 2019 yılında, IMF, AB ve diğer birçok çokuluslu kurum tarafından uyarılmıştı.

ABD ve diğer ülkeler kripto para birimi borsalarına Malta kadar esneklik vermiyor. Malta bugüne kadar kripto para birimi şirketlerine beklediklerinden çok daha fazla özgürlük verdi ve bu sebeple çok sayıda kurum ülkede kara para aklama sorunları yaşanabileceği yönünde Malta’yı uyarmıştı. Malta hükümeti yaptığı açıklama ile bu konuda çalışmalar yaptığını 2019 yılında açıklarken, bugün artık ülkedeki birçok kripto para ve zincir teknolojisi şirketi eskiye göre çok daha fazla denetlenir oldu.

Malta kurumları tarafından denetimlerin giderek daha fazla artırıldığından söz edilirken, beraberinde kripto para borsası denetlemelerinde de artışlar var. Binance konusunda da açıklama yapan Malta, IMF, AB ve diğer çokuluslu kurumların tepkisini çekmemek için ülkenin bir aracı olarak kullanılmasını engellemeye başlamışa benziyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu