BitcoinHaberler

Manipülasyonlara Dikkat! Çin’in Elindeki 200.000 Bitcoin’in Hikayesi Ne?

Bazı bilgiler manipüle mi ediliyor?

Çin’in Bitcoin ve kripto paralar üzerindeki baskı politikası yatırımcıların canını sıkmaya devam ederken, Çin ile ilgili bazı paylaşımlar kafaları karıştırdı.

Kevin Rooke adlı internet sitesi, içerisinde devletlerin ve şirketlerinde olduğu bir tablo yayınlayarak, “kim ne kadar Bitcoin tutuyor” sorusunun cevabını vermeye çalıştı.

Bu tabloda Çin hükümetinin elinde yaklaşık 8.1 milyar dolar değerinde 194.775 adet Bitcoin olduğu görülüyor. Yine benzer şekilde ABD hükümetinin elinde de yaklaşık 3 milyar dolar değerinde 70.124 Bitcoin olduğu görülüyor.

Peki Bu Hükümetler Bu Bitcoin’leri Gerçekten Satın Aldı Mı?

Cevap hayır. Çin veya ABD hükümetinin Bitcoin alması söz konusu değil. Bu Bitcoinler geçmiş tarihlerde yapılan ve basına yansıyan operasyonlar sonucu hükümetlerin eline geçmiş Bitcoinleri temsil ediyor. Zira Çin ile ilgili 194.775  adet Bitcoin’in kaynağını araştırdığımızda Kasım 2020 yılında bir operasyonda ele geçirilen Bitcoinler olduğunu görüyoruz.

Kevin Rooke adlı site basına yansıyan son bilgilere göre bu tabloyu güncelliyor. Dolayısıyla Çin veya ABD hükümeti bu Bitcoinleri çoktan tasfiye etmiş ve basınla paylaşmamış olabilir.

Tüm bu ihtimalleri bir tarafa bıraksak dahi Çin ve ABD bu Bitcoinleri kar elde amacıyla değil, suç unsuru olduğu için ele geçirdi.

Bazı platformlarda paylaşılan ve iradenizi sakatlamaya yönelik olan “Çin sizi korkutup dipten alıyor, bak şu kadar Bitcoin’i var” şeklindeki paylaşımlara itibar etmemenizi tavsiye ediyoruz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Bu ara trend bu zaten. Cin’de cok fazla btc bar satarsa biteriz diye. Bilgilendirici haber icin tesekkurler

Xhhsxd

Güzel paylaşım teşekkürler


Başa dön tuşu