Haberler

”Merkez Bankaları Kendi Dijital Para Birimlerini Çıkarmaya Başlayacaklar”

ING Bank baş ekonomistlerinden Mark Cliffe, merkez bankalarının kendi dijital para birimlerini çıkaracağını açıkladı.

Nexo

ING Bank baş ekonomistlerinden Mark Cliffe, bugün merkez bankalarının kendi dijital para birimlerini çıkarmaya başlayacak olduklarını ve merkez bankalarının daha fazla dijital paralar alanında çalışmalar yapacağını açıkladı. Merkez bankalarının daha fazla bu konu ile ilgileneceklerini ve kendi dijital paralarını çıkarmakta diğer merkez bankalarına göre daha hızlı hareket edeceklerini açıklayan Cliffe, bankaların ise bu konuda herhangi bir adım atıp atmayacağı sorusunu yanıtsız bıraktılar.

ING Bank baş ekonomistlerinden Mark Cliffe, merkez bankalarını buna iten bazı sebepler olduğunu ve kendi dijital para birimlerini çıkarmak konusunda hızlı hareket edecek olduklarını tahmin ettiğini açıkladı. ABD Federal Rezerv bankası kendi dijital parasını çıkarmak için geçtiğimiz birkaç ay öncesinde açıklama yaptı ve dijital para çıkarma ve FED’in dijital para ile ilgili kendi adımlarını atma konusunda gerekli çalışmaların yapılacak olduğu konusunda açıklama yapmıştı. Asya ülkelerinden ve adı bilinmeyen ülkelerden de bu konuda dijital para adımları gelebilir ve bunu yapacak ülke sayısı gelecekte oldukça artabilir.

Türkiye’nin de dijital para çıkarması mümkün olabilir.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı