Haberler

”Merkez Bankaları Kendi Dijital Para Birimlerini Çıkarmaya Başlayacaklar”

ING Bank baş ekonomistlerinden Mark Cliffe, merkez bankalarının kendi dijital para birimlerini çıkaracağını açıkladı.

ING Bank baş ekonomistlerinden Mark Cliffe, bugün merkez bankalarının kendi dijital para birimlerini çıkarmaya başlayacak olduklarını ve merkez bankalarının daha fazla dijital paralar alanında çalışmalar yapacağını açıkladı. Merkez bankalarının daha fazla bu konu ile ilgileneceklerini ve kendi dijital paralarını çıkarmakta diğer merkez bankalarına göre daha hızlı hareket edeceklerini açıklayan Cliffe, bankaların ise bu konuda herhangi bir adım atıp atmayacağı sorusunu yanıtsız bıraktılar.

ING Bank baş ekonomistlerinden Mark Cliffe, merkez bankalarını buna iten bazı sebepler olduğunu ve kendi dijital para birimlerini çıkarmak konusunda hızlı hareket edecek olduklarını tahmin ettiğini açıkladı. ABD Federal Rezerv bankası kendi dijital parasını çıkarmak için geçtiğimiz birkaç ay öncesinde açıklama yaptı ve dijital para çıkarma ve FED’in dijital para ile ilgili kendi adımlarını atma konusunda gerekli çalışmaların yapılacak olduğu konusunda açıklama yapmıştı. Asya ülkelerinden ve adı bilinmeyen ülkelerden de bu konuda dijital para adımları gelebilir ve bunu yapacak ülke sayısı gelecekte oldukça artabilir.

Türkiye’nin de dijital para çıkarması mümkün olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu