Haberler

Mark Karpeles’e 10 Yıl Ceza İstendi!

Karpeles'i zor günler bekliyor.

Mt. Gox’un (kapanan kripto para borsası) eski CEO’su Mark Karpeles, kripto para borsasının hack saldırısında 3 milyon dolar çaldığı iddia edilerek mahkeme tarafından 10 yıla varan ceza verilmesi riski ile karşı karşıya kaldı. Bir süre önce başlayan ceza davasında, kripto para borsasının 850 bin adet Bitcoin çaldırmasının kabul edilemez olduğu, bir takım önlemlerin yeterince iyi alınmadığı ve buna bağlı olarak kripto para borsasının yaşadığı kritik problemlerin hack saldırısı ile son bulduğu açıklandı.

Mahkeme yargıcı, Mt. Gox’un (kapanan kripto para borsası) eski CEO’su Mark Karpeles hakkında ise bu sırada 3 milyon doları kendi zimmetine kripto para olarak geçirdiği iddiası ile dava dosyasına ayrı bir dosya olarak 10 yıla varan hapis cezası istemi ile yargı sürecine başladı. 10 yıllık hapis cezasından bir süre önce kefalet parası ödeyerek bir süre dışarıda hareket edebilen Karpeles, bundan sonraki aylarda ise hakkında verilecek 10 yıllık ceza dolayısı ile zor günler yaşayabileceğe benziyor.

Karpeles Mi Çaldı?

Mt. Gox’un (kapanan kripto para borsası) eski CEO’su Mark Karpeles, hakkındaki iddialar sadece 3 milyon dolar çaldığı yönü ile sınırlı değil. Karpeles’in borsaya düzenlenen hack saldırısında parmağı olduğu ve tüm borsadaki kripto paraları kendisinin çalmış olabilecek olduğu iddia ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Kaynak
Coindesk
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu