BitcoinHaberler

“Market Çökebilir Ancak Ekim Ayında Değil” Dedi, Bitcoin’e İlişkin Beklentilerini Paylaştı!

Piyasalar çökerken Bitcoin pozitif ayrışabilecek mi?

InTheMoneyStock’un baş piyasa stratejisti Gareth Soloway, Kitco News’e verdiği demeçte piyasalara ve Bitcoin’e ilişkin beklentilerini paylaştı.

ABD Endekslerinde Büyük Çöküş Gelecek Mi?

Son dönemde FED’den gelen mesajlar ve Evergrande krizinin etkisiyle sert satış yiyen ABD endekslerini değerlendiren Soloway, önümüzde kısa vadeli bir toparlanma süreci olduğunu, piyasanın buna göre ayarlandığını bundan sonra düşüşlerin devam edeceğini söyledi.

Piyasalardaki “büyük çöküş” beklentisine ilişkin fikirleri sorulan Soloway şunları söyledi:

“Bu sonunda gelebilir. Ancak Ekim ayında olacağını düşünmüyorum. Bence FED’in piyasaları pompalayabileceği çok fazla parası var.”

Robert Kiyosaki’nin Ekim ayında büyük çöküş geliyor beklentileri de sorulan stratejist, daha yavaş ve dalgalı bir düşüş beklediğini ifade etti.

“Evergrande’de krizinin bulaşıcı bir etkisi olursa bir patlama görebiliriz. Bu “siyah kuğu” ihtimali her zaman masada var ancak daha büyük olasılıkla yavaş bir düşüş göreceğiz.”

Bu düşüncesinde FED’in oluşturduğu piyasa dinamiklerinin etkisi olduğunu belirten analist, “dibi satın almak için bekleyen bir yatırımcı kitlesi var. Bu 2009’dan itibaren böyle devam ediyor. Fed bunu iyi çalıştırdı. Yakın süreçteki diplerde de bu alıcıların fiyatları tutabileceğini düşünüyorum. Bu nedenle düşüşler daha dalgalı ve yavaş olabilir.” dedi.

Bitcoin’e İlişkin Beklentiler

Bitcoin özelinde de konuşan analist şunları söyledi:

“Hala 50.000$’ın üzerinde kalıcı olup olamayacağımızı merak ediyorum. Eğer kalıcı olamazsa yuvarlanmaya başlayacak. Daha önce 40.000$ desteğini kırdı. Bu desteği kırmadan önce 30.000$ ile 40.000$ arasında işlem görmüştü. 30.000$’daki dipten 18.000$ ile 20.000$ arasında bir bölgeye inecek gibi görünüyor. Genel olarak beklediğimiz fiyat hareketi bu”

Başka analistlerin Bitcoin’e ilişkin 100.000$ beklentilerini de değerlendiren Soloway şunları söyledi:

“100.000$ olası bir senaryo ancak bunu savunanların argümanlarında bazı eksiklikleri olduğunu düşünüyorum. Bitcoin’in önceki iki boğa döngüsüne baktığımız da grafik bize yukarıda aktardığım senaryoyu gösteriyor.”

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu