Kripto Para

Martin Chorzempa: Çin’in Kripto Parası İnanılmaz Büyük Bir Güç Olabilir!

Peterson Institute for International Economics araştırmacılarından Martin Chorzempa, Çin'in kripto parası hakkında konuştu.

Peterson Institute for International Economics araştırmacılarından Martin Chorzempa, Çin’in Ulusal Çin Bankası destekli olan kripto para birimi projesinin inanılmaz bir güç olabileceği ve bu sayede ülkede ciddi bir talebin olabileceğini işaret ederek, buna karşı önlemler alınmasının mümkün olabileceğini açıkladı. Çin, ABD tarafından uygulanan yaptırımlara yanıt vermeyerek dolar kuru yükselmesi karşısında hiçbir adım atmıyor ve ekonomik olarak ABD ile savaşabileceklerini belirtiyor.

Çin’in dışarıdan aldığı ürünler ihracatına göre daha az olduğu için ülke dolar kuru yükselmesinden Türkiye gibi ülkeler kadar fazla etkilenmiyor. Bu duruma tepki gösteren ABD yönetimi ise Çin’i kendi uyguladığı savaş nedeniyle suçluyor.

Peterson Institute for International Economics araştırmacılarından Martin Chorzempa, açıklamasında Çin’in inanılmaz bir güç olabilecek bu kripto para birimi sayesinde dünyada ilgi görebileceğini ve bununla ilgili bazı uzmanların özellikle AB ve ABD’de endişenin söz konusu olabileceğini, Çin’de bile bu konudan dolayı endişe duyulduğunu belirtti. Henüz Pekin tarafından kripto paranın ne zaman çıkarılacağı açıklanmadı ancak kısa süre içerisinde bu konuda bir açıklama yapılması mümkün.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu