BorsaHaberler

Masak’tan Kripto Para Borsalarına Ceza Yağdı! BtcTürk, Paribu ve Dahası!

Yükümlülükleri ihlal ettiği tespit edilen 4 yerli borsaya ceza kesildi.

Kripto para regülasyonlarına ilişkin yasa hazırlığı içerisinde olan Türkiye’de kurumlar denetimlerini iyice sıkılaştırdı.

2021 yılında Masak’ın denetimi altına alınanan kripto para borsalarında ceza yağdı.

Masak tarafından yapılan son denetimlerde çeşitli yükümlülükleri ihlal ettiği tespit edilen Bitci Teknoloji AŞ, Icrypex Bilişim AŞ, Paribu AŞ ve BTC Türk’e toplamda 18 milyon 800 bin liralık idari para cezası kesildi.

1 Mayıs’ta Resmi Gazete de yayımlanan yönetmelikle kripto varlık hizmet sağlayıcıları MASAK’a bağlanmış, MASAK hizmet sağlayıcıları için bir rehber yayımlamıştı.

Denetim Yetkisi Masak’ta

Söz konusu düzenlemeler ile kripto varlık hizmet sağlayıcılarına, müşterini tanı, şüpheli işlem bildirimi, bilgi ve belge verme gibi yükümlülük yüklenmişti.

Masak tarafından kripto varlık hizmet sağlayıcılarına yönelik ilk ceza Aralık ayında Binance’e kesilmişti. Binance’e kesilen 8 milyon liralık cezadan sonra, Bitci, Icrypex, Paribu ve BTC Türk’e de ceza yağdı.

İlgili Haber
Türkiye İlk Cezayı Bitcoin Borsası Binance'e Kesti!

Borsaların hangi yükümlülükleri ihlal ettiği şimdilik bilinmiyor.

Masak’ın şimdiye kadar kripto varlık hizmet sağlayıcılarına kestiği ceza 26 milyon 800 bin liraya ulaştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu