Haberler

Maske, Dezenfektan Ve Diğer Ürünleri Bitcoin’le Satıyorlar!

Sosyal medyada bazı kimseler maske, eldiven gibi ürünleri Bitcoin karşılığında satıyorlar.

Sosyal medya siteleri üzerinden son dönemde maske yasağının gelmesi ile birlikte elde kalan maskeleri satışa sunan bazı kimseler, bu ürünlerin ödemelerini direkt Bitcoin yoluyla almaya devam ediyorlar. Bir süre önce sayıları daha fazla olmasına rağmen bu dönemde özellikle sayılarının azaldığı gözlemlenen bu kimselerin ödemelerde Bitcoin yöntemini kullanmasının sebebi olarak olası cezalardan kaçınmak olduğundan söz ediliyor.

Türkiye’de maske yasağının uygulandığı ilk saatlerden itibaren Bitcoin’i aktif olarak kullanan satıcılar, sosyal medya üzerinden yaptıkları bu satışlar ile adlarından söz ettirmeyi sürdürüyorlar.

Bitcoin ile yapılan satışlara rağmen bu kişilerin adreslerinin tespit edilmesi mümkün. Ancak ödeme Bitcoin ile yapıldığı için yargı önünde hesap vermeleri gerekmeyebilir ve buna güvenerek satış yapmaya devam edecekler gibi görünmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu