blank
HaberlerKripto Para

MasterCard Kripto Para Birimlerine Yeşil Işık Yaktı

Dünyanın en büyük kredi kartı sağlayıcılarından olan MasterCard kripto para sistemlerine yeşil ışık yaktığını resmen açıkladı. Coin birimlerinin ulusal pazarda gördüğü değer her geçen gün artıyor. MasterCard ve Visa, bildiğimiz üzere bankacılık sektörünün iki dev şirketi. Özellikle de yatırım alanlarında yeni değerleri hemen ele geçirmek için birbirleri ile ciddi şekilde yarışıyorlar.

MasterCard, geçtiğimiz günlerde yatırım pazarının yükselen değeri olarak dikkat çeken kripto paralar ile alakalı olarak açıklama yaptı. Kripto para birimlerinin geleceği ciddi anlamda parlak. Ancak güvenli bir süreci desteklemek için emin adımlar atmak gerek.

Ulusal Coin Birimleri Desteklenmeye Açık ve Güvenilir

MasterCard’ın Asya Pasifik birimi eş-başkanı Ari Sarker, geçtiğimiz günlerde çok büyük kapsamlı bir seminerde konuştu. Seminerde her konuda konuşuldu ancak özellikle dikkatleri çeken başlık şüphesiz ki kripto para birimleriydi. Sarker, bu konu ile alakalı olarak;

Dünya genelindeki ülkeleri kapsayarak konuşmak istiyorum. Ülkeler, kripto para geliştirmek isterse, mevcut kripto paralara kıyasla ülkelerin geliştirdiği ulusal paralara daha olumlu yaklaşmakla bizi mutlu eder.

Yani mevcut kripto para sistemlerinden ziyade Venezuela’nın Petro projesi gibi kripto birimlerini desteklemenin çok daha gerçekçi olduğuna inanıyorlar. Bu da aslında ülkeleri harekete geçirecek yeni bir açıklama.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu