Bitcoin

Mastercard ve Visa’ya Bitcoin Rakip Olabilir Mi?

Mastercard ve Visa rakibi Bitcoin mi olacak?

Mastercard ve Visa, dünyanın en büyük ödeme sağlayıcıları. Bitcoin ise dünyanın henüz 10 yıl kadar süredir bildiği bir ödeme ve yatırım aracı. Bitcoin dünyanın en büyük ödeme araçlarından birisi olabilecek potansiyelde olan ancak bunu kullanması çok kısa sürede mümkün olmayan bir yatırım ve ödeme aracı. Mastercard ve Visa rakibi olabilecek durumda olmayan Bitcoin, yatırımcılar tarafından ilgi görmesi tek başına yeterli değil. Mastercard ve Visa, komisyon ücretlerinin yükselmesi ve bu ücretlerin bir sonraki aydan itibaren güncellenecek ve yükseltilecek olmasının Bitcoin’in kabulü için bir ayrıcalık yaratabilecek olduğu tahmin ediliyor.

Bitcoin fiyatı yükseliyor, kabul eden sayısı aynı

Bitcoin fiyatının tekrar yükselmeye başlamasına rağmen kripto paraları mağazalarında kabul eden dükkan sahibi sayısı çok az. Bitcoin sahibi olan yatırımcılar istedikleri zaman kripto paraları kabul edebilecek durumda olmalarına rağmen, Bitcoin ile ödeme kabul etmeyerek bu süreçte yatırım aracı durumuna gelen Bitcoin’in kabul edilebilirlik konusunda yeterli düzeyde performans göstermediğini düşünüyorlar. Mastercard ve Visa’ya karşı Bitcoin’in rakip olması ise kısa zamanda mümkün değil.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu