BitcoinHaberlerKripto Para

Mastercard’dan Bitcoin ve Kripto Para Açıklaması Geldi: “Bankalar Geliyor!”

Mastercard geniş ödeme ağı ile bankaların kripto para hizmeti sunacağını açıkladı.

Bitcoin ve kripto para birimlerinin benimsenme hızı karşısında kayıtsız kalmayan ödeme ağı Mastercard kullanıcılarına yeni kolaylıklar sunmaya hazırlanıyor.

CNBC’nin haberine göre, Mastercard kendi müşteri ağında yer alan kuruluşların ve bankaların yakın zaman kripto para hizmeti veremeye başlayacağını belirti.

Mastercard getirdiği bu yeni sistemde, kripto şirketi Bakkt ile ortaklık kurdu.

Mastercard’ın dijital ortaklıklardan sorumlu başkan yardımcısı Sherri Haymond konu ile ilgili şunları söyledi:

Tüm ortaklarımızın yaptıkları her şeye kripto hizmetleri ekleme imkanı sunmak istiyoruz. Bankalar, fintech’ler veya tüccarlar olsun tüm ortaklarımız, müşterilerine Baktt platformu aracılığıyla kripto para birimi satın alma, satma ve tutma olanağı sunabilir.

Dünya çapında 20.000’den fazla finans kurumu ile ilişkisi bulunan Mastercard’ın bu hamlesi ile Amerikalı’ların Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini kazanma ve harcama biçimlerinde önemli bir genişleme sağlayabileceği düşünülüyor.

Ödeme devi Mastercard’ın bu sistemine, kriptoda ödüller kazandıran ve dijital para birimlerinin harcanmasını sağlayan kredi ve banka kartları ile havayolu veya otel harcamalarından kazanılan puanların Bitcoin’e dönüştürülebildiği sadakat programları da dahil edildi.

Bakkt CEO’su Gavin Michael’a göre, Mastercard ile kurulan ortaklık, bankalara kripto cüzdanları ve kredi kartları sağlamanın yanı sıra tüccarların ve restoranların bile geleneksel puanlar yerine Bitcoin ile ödüller sunmaya başlayabileceği anlamına geliyor.

CEO, bu sistem ile insanların kriptoya girişlerini kolaylaştırdıklarını zira kazanılan ödül puanlarının bile kriptoya dönüştürmelerine izin verdiklerini söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu