BitcoinHaberler

Max Keiser’den “Para Kaçırmak İçin Bitcoin Kullanımı” Ve 12.000 Dolar Açıklaması

Bitcoin destekçisi olarak tanınan Max Keiser, açıklama yaptı.

Kripto para birimi yatırımcılarının söylediklerine dikkatle baktığı Max Keiser’den yeni açıklama geldi. Kripto para birimleri ile sermayenin özellikle farklı ülkelere para kaçırabildiğine değinen Keiser, özellikle de yatırımcıların bu konuda çok daha fazla para kaçırma şansına sahip olduğunu ve bazı ülkelerde bu şansın sonuna kadar zorlandığını açıkladı.

Asya ülkelerinde kripto para birimi ile sermayenin dışarı çıkılması olaylarının doğru olduğuna değinen Keiser, özellikle sermayenin Bitcoin yöntemiyle dış ülkelere gönderilmesinin mümkün olduğunu ve aktif olarak kullanıldığını açıkladı.

Asya ülkelerinden sermaye çıkışının büyük oranda devam ettiğine ve 12.000 dolara yükselen Bitcoin fiyatının Asya’dan çıkan sermaye olduğuna da değinen Keiser, “Asya’da yatırımcılar özellikle sermayelerini diğer ülkelere taşımak için aktif bir biçimde Bitcoin’i kullanıyorlar. Bitcoin’in 12.000 dolara ani çıkışlar yaşamasının sebebi bu.” dedi.

“Bitcoin Olmazsa Çıkaramazsınız”

Özellikle Çin’de yaşanan son dönem tartışmalarından sonra Hong Kong vatandaşlarının paralarını farklı ülkelere taşımak için kripto paraları kullandığı iddiaları çok fazla tartışma konusu olmaya başladı. ABD Başkanı Donald Trump, Çin’in kararından sonra Hong Kong nüfusunun büyük oranda taşınacak olduğu uyarısında bulunmuş ve Hong Kong’un nüfusunun büyük oranda azalmasına bağlı olarak sermayenin de kaçacak olduğu uyarılarında bulunmuştu. Başta Hong Kong olmak üzere Çinli iş insanlarının da paralarını ülkeden güvenli ülkelere kaçırmak ve Pekin yönetiminden korumak için Bitcoin’i kullandığı iddia edilmekte.

Keiser’e göre yine Bitcoin olmasaydı bu insanlar paralarını ülkeden dışarı çıkaramazlardı. Bitcoin tek yöntem olmasa bile en hızlı ve en aracısız yöntem olarak biliniyor. Bir Asya ülkesinde yaşayan yatırımcı diktatör bir yönetimin baskısından kurtulmak için ülkedeki banka hesaplarında bulunan tüm paraları ABD merkezli bir kripto para borsasına aktarabilir ve buna başka kimse müdahale edemez. Bundan haberdar olmak yine mümkün olmayacağı için kişi parasını dakikalar içerisinde Çin’den ABD’ye taşıyabilir. ABD’de bunun vergilendirme tabi tutulmuyor olduğu bölgeleri tercih edebilir ve vatandaşlığı bulunan bir ülkeyse çok daha kolay parasını diğer ülkelere taşıyabilir.

*Bu tür yöntemler çok uygulanıyor olsa da para aklama olarak değerlendirilebilir ve diktatör yönetimler tarafından cezalandırılabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu