Haberler

Meksika’da Çeteler Yardım Dağıtıyor: Bitcoin İle Aldıkları Uyuşturucu Parasının Diyeti Mi?

Meksika'da corona virüsü vakalarının sayısı her geçen gün daha fazla artıyor.

Meksika hükümeti corona virüsü konusunda başarısız olduğu iddialarına yanıt vermekte zorlanıyor. ABD’de 50 binden daha fazla insan ölürken, Meksika’da da rakamlar oldukça düşük. Ancak Meksika’da halka gıda, hijyen ve benzer konularda yardım götürülmediği, hükümetin özellikle favelalarda eksik kaldığını fırsat bilen çeteler harekete geçti.

Bu çete örgütlerinin başlıca gelir kaynağı olan ABD ve diğer ülkelere ihraç ettikleri yasadışı ürünler arasında uyuşturucu başta olmak üzere silah, roket ve benzer ürünler bulunurken bunlardan kazandıkları paraların diyetini şimdilerde yardım dağıtarak ödedikleri belirtildi.

Kripto Para Birimleri İle Alıyorlar

Çeteler son dönemde özellikle büyük miktarlı satışlarda iddialara göre Monero gibi kripto para birimlerini kullanıyorlar. Şimdilerde kendilerine yardım eden fakir halka diyet borçlarını ödediği bildirilen çetelerin bu dönemde özellikle satışlarının da tüm dünya genelinde düştüğünden söz ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu