HaberlerKripto Para

Meksikalı Yetkili: Karteller Parayı Götürüyor, Hem De Basit Bir Yöntemle!

Meksika'da uyuşturucu kartellerini durdurmak mümkün olmuyor.

Daha önce ülkede ayaklanan kartellerin uzun yıllardır kripto para birimleri ile uyuşturucu sattıkları ve kara parayı kripto para birimleri ile akladığı haberleri yayınlanmıştı. Ancak Meksika yönetimi sadece basit adımlar attı ve şimdi karteller o kadar büyük miktarlarda paralar aklıyorlar ki Meksika’da kayıt dışı paralar rekor kırıyor.

Amerikan yönetiminin daha önce Amerikan ordusu ile Meksika’daki kartelleri bombalayacağı ve yakalayacağı haberleri çıkmış ancak daha sonrasında bu adımdan Meksika yönetiminin “biz çözeceğiz müsaade edin” açıklaması yapılmış ve operasyon başlatılamamıştı.

Meksika Maliye Bakanlığı’na bağlı Mali İstihbarat Birimi başkanı Santiago Nieto, ülkede istihbarat biriminde kartellerin akladığı kara parayı kontrol edebilecek ve durdurabilecek kadar yetkili olmadığını, bakanlık bünyesinde çalışan sayısının %300 arttırılması durumunda ancak kartellerin kripto paralarla yaptığı kara para aklamasına müdahale edilip azaltılabileceğini açıkladı.

Kartellerin dikkat çekmemek için 7 bin 500 dolardan az parçalar halinde paraları bankalara yatırdıkları ve ardından kripto para borsalarına aktardıkları, bunu yaptıkları sırada on binlerce sayıdaki yardımcılarının hesaplarından yararlandıkları tespit edildi.

Fakir İnsanları Kullanıyorlar

Gerek uyuşturucu satışı, gerek ticaretin ara bölümlerinde fakir insanlara bir kilo pirinç, bir parça peynir ve akşam yemeği verdikleri belirtilen kartellerin fakir insanların banka hesabı açmasını istedikleri ve bu hesaplara her gün milyonlarca dolar yatırdıkları ancak her bir kişinin hesabından tek seferde 7 bin 500 dolardan fazla para yatırmadıkları belirtiliyor.

Amerikan yönetimi, Meksika’nın kartelleri durduramamasına tepki göstermesine rağmen görünen o ki yakın zamanda uyuşturucu baronlarının sonu gelmeyecek gibi…

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu