HaberlerNFT

Mercedes G Serisi İçin NFT Koleksiyonu Çıkaracak!

NFT sektörüne son olarak Mercedes-Benz de katıldı.

Lüks otomobil üreticisi Ferrari’nin NFT hamlesinden sonra Mercedes-Benz de NFT dünyasına adım attı.

Twitter hesabından paylaşım yapan lüks otomobil üreticisi Mercedes-Benz, G-Serisi için özel bir Mercedes-Benz NFT koleksiyonu oluşturulacağını açıkladı. Ünlü marka G-Serisi özel NFT koleksiyonu için Art2People ile işbirliği yaptı.

NFG olarak adlandırılan bu proje için G-Serisini kendi tarzlarında yorumlamak üzere müzik endüstrisi, lüks moda, grafik tasarım, emlak, yaratıcı pazarlama, lüks yaşam aksesuarları tasarımı gibi çeşitli geçmişi bulunan ve NFT sektörünün önemli isimleri arasında yer alan beş sanatçı seçildi.

Seçilen sanatçılar arasında Charlotte Taylor, Anthony Authie, Roger Kilimanjaro, Baugasm ve Antoni Tudisco bulunuyor.

Projenin asıl amacının 40 yıllık zengin bir tarihe sahip olan ve yeniden piyasaya sürülecek olan G-Serisinin yıldönümü nedeniyle dijital bir mercekle yeniden yorumlamak olduğu belirtildi.

G-Sınıfı meraklıları ile NFT topluluğu arasında bir köprü kurmayı hedefleyen proje prestij, özgürlük ve lüksü birleştirmeyi amaçlıyor.

Mercedes-Benz dışında spor otomobiller üreten McLaren da efsanevi F1 otomobillerinin sanal versiyonlarını oluşturmak için NFT sektörüne girdiğini açıklamıştı.

İlgili Haber
McLaren'dan NFT Hamlesi! Tezos (XTZ) İle Ortaklık Kurdu
İlgili Haber
Lüks Otomobil Firması Ferrari'den NFT Hamlesi!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu