HaberlerKripto Para

Merkez Bankalarından Bitcoin Açıklaması Geldi!

Kripto para birimleri tabana yayılırken, merkez bankalarından açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Avustralya Merkez Bankası’ndan (RBA) bir yetkili katıldığı konferansta kripto para birimlerinin Avustralyalı vatandaşların ilgisini çektiğini ancak kullanımının yaygın olmadığını söyledi.

RBA ödeme politikası başkanı Tony Richards, konuşmasında Avustralya’da kripto para birimlerine ilginin yüksek olduğuna dair anketlerin güvenilirliğini sorgularken kendisinin 2014 yılından beri bir kripto cüzdanına sahip olduğunu da itiraf etti.

Kripto paralara şüphe ile bakan Richards kripto cüzdanı ile ilgili “Sonuçta işimin bir parçası da yeni ödeme araçlarını ve teknolojilerini anlamaya çalışmak” dedi.

Kripto para birimlerinin hızla yaygınlaştığını kabul eden Richards, kripto paraları Avustralya dolarına yada merkez bankasının çalışmalarına karşı bir tehdit olarak görmediğini belirtti.

“Onları Avustralya dolarına yada Merkez Bankası’nın para politikasına yönelik bir tehdit olarak görmüyorum.

Kripto para birimleri hızla yaygınlaşıyor. Ancak fiyatlarını kripto para birimlerinde yayınlayan mağazaları, yıllık raporlarını kripto para birimlerinde yapan şirketleri yada kripto para birimlerinde ödeme almak isteyen insanlar göremiyorum.”

Richards, kripto para birimlerinin insanların ilgisini çekmiş olsa da kripto ile ilgili ünlü kişilerin destekleri ve paylaşımlar ile abartıldığını aslında ne kadar yaygın olduklarının belli olmadığını söyledi.

Rusya’dan da Bitcoin’e yönelik bir açıklama geldi.

Rusya Merkez Bankası başkanı Elvira Nabiullina de kısa süre yaptığı açıklamalarda, “Dijital finansal varlıklara karşı değiliz, ancak şeffaf olmaları gerekiyor. Bitcoin’i yasal para birimi haline getirmenin uygun olmadığına inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu