Kripto HaberleriHaberlerMerkez Bankalarının Dijital Paraları En Çok Farklı Ülkelerde İlgi Çekiyor

Merkez Bankalarının Dijital Paraları En Çok Farklı Ülkelerde İlgi Çekiyor

Takip et

Birçok ülke gelecekte kendin dijital parasına sahip olacak ve bazılarının bu dijital parayı diğer ülkeler ile anlaşmada aktif olarak kullanacak olduğu tahmin ediliyor. Türkiye’de de bu konuda TCMB’nin aktif olarak çalışmalar yürüttüğü iddia edilirken, özellikle de kısa süre içerisinde Türkiye ve çok sayıda ülkenin dijital para çıkarması beklenmiyor.

Ancak bazı ülkelerde bu konuda dijital para birimlerinin test edildiği, bu testler sonrasında Çin gibi bazı büyük ülkelerin çok kısa sürede dijital parasını hazır edebileceği belirtiliyor.

Bir tarafta ise dijital para haberlerinin daha çok ilgili ülkenin vatandaşları tarafından değil, daha çok diğer yabancı ülkelerde yaşayanlar tarafından aktif olarak takip edildiği ve ilgi ile takip edilmesinin sebebi olarak bir sebep gösterilmediği belirtiliyor. Kripto para yatırımcıları özellikle dijital para gelişmelerini çok yakından izliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları