Haberler

Merkez Bankası’ndan Son Dakika Faiz Arttırımı Kararı!

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), politika faizini arttırdı.

Bir süre önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ısrarla faizlerin düşürülmesi konusunda sık sık uyardığı Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) bugün yeni bir karar verdi. TL’nin sürekli olarak değer kaybetmesi sonrasında bugün beklenmedik bir şekilde politika faizi 200 baz puan arttırıldı ve 10.25 seviyesine çekildi.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) tarafından açıklanan bu faiz kararı sonrasında dolar kuru 7.60 TL seviyelerine gerilerken 7.70 TL seviyesinden bir anda düşüş yaşandı. Yaşanan bu düşüşün etkisinin devam edip etmeyeceği merak edilirken, özellikle de alınan bu kararın önemli bir adım olduğu, faizlerin gelecek dönemde daha fazla arttırılmasının mümkün olabileceği belirtildi.

8.25 seviyesinden 10.25 seviyesine yükseltilen politika faizinin özellikle çok daha fazla arttırılması gerektiğini düşünen çok sayıda ekonomist mevcut.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu