BlockchainHaberlerKripto Para

Merkeziyetsiz Finans (DeFi) Wall Street İçin Bir Tehdit Mi?

DeFi geleneksel finansı tehdit ediyor.

Bitcoin ve kripto paralara olan ilgi yanında merkeziyetsiz finansa olan ilgi de giderek artıyor. Geleneksel finansal sistemlerin insanların bir çok talebine yanıt verememesinin yanında onları belirli kalıplara sokması insanlar da daha özgür bir alan arayışı doğurdu.

Bu arayışla birlikte merkeziyetsiz finansın (Defi) sağladığı daha özgür ve demokratik yapıya olan ilgi her geçen artıyor.

Yatırımcılar kendileri adına karar veren merkezi bir otoriteden bağımsız olarak kredi alıp verebilecekleri, merkeziyetsiz borsaları kullanabilecekleri, sigorta işlemlerini yapabilecekleri  özgür platformların tadını çıkarıyor.

Defi alanındaki finansal işlemlerin büyümesi ve yaygınlaşması geleneksel finans sistemlerini tehdit etmeye devam ediyor.

Eski bir Wall Street emektarı, Bloomberg köşe yazarı ve Bianco Research’ın başkanı olan Jim Bianco da bu tehlikeye dikkat çekiyor.

Fox News’te katıldığı bir röportajda Defi’nin tüm finansal sistemi yeniden yarattığını ifade eden Bianco geleneksel sistem için yaklaşan tehlikeyi de hatırlattı.

“İnsanların birbirleri ile araçlarını paylaşmaya başlaması taksilerin işini bitirdi. İnternet yaygınlaştıktan sonra gazeteler yok oldu ve ticaretin dengesi değişti. Aynı bu şekilde DeFi de mevcut finansal sistemi bozabilir.

Defi gelişmeye devam ediyor. Bazı sorunları olsa da bunları çözmeyi başaracaktır.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu