blank
HaberlerKripto Para

Messari Araştırdı: Bitcoin’in Kaderi Bu Kıtaya Bağlı!

Asya Kıtası'nda bulunan ülkelerin kripto para piyasalarında kilit rolü var.

Araştırma firması Messari’nin son araştırması Asya’ya yönelik oldu. Asya Kıtası sınırlarında bulunan ülkelerdeki kripto para yatırımlarının ve yatırımcılarının sayısını araştıran Messari, kripto para piyasasındaki toplam varlıkların %43’ünün Asya’da bulunan ülkelerdeki yatırımcılar tarafından kontrol edildiğini tespit etti.

Asya’nın kripto para hacmi açısından 300 milyar doların üzerinde hacme sahip olduğunu gösteren araştırma sonuçlarında, Çinli yatırımcılara özel bir parantez açıldı. Çinli yatırımcılarının sayısının çok fazla olduğu belirtilen raporda, Asya’nın ABD ve Avrupa ile eşit kripto para hacmine sahip olduğu ve bu yönüyle kripto paraların kaderini (fiyatını) belirlemek konusunda milyonlarca yatırımcının yaşadığı kıta olduğu belirtildi.

Hali hazırda zaten en büyük madencilik havuzlarının da Çin’de olduğu biliniyor. Genellikle de Bitcoin fiyatındaki  hareketler Türkiye saatiyle 03.00 sonrasında başlıyor. Zira bu saat Çin’de de tam 08.00 saatlerine yani mesai başlama zamanına denk geliyor. Asya piyasalarının kripto paralar üzerinde çok etkili olduğu bilinirken Çin’de devlet kanadından da merkez bankası bünyesinde kripto para girişimlerinin ve kripto para alanında birçok yeniliğin özellikle 2021 yılında görülmesi bekleniyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu