EthereumHaberler

Miami Belediye Başkanı Şehir Hizmetleri İçin Ethereum’u (ETH) Kullanacak!

Şehirler altyapılarını Ethereum üzerine inşa etmeye hazırlanıyor.

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez şehrin rezervlerine Bitcoin ekleme çağrıları ile uzun süre gündemde kalmıştı.

Kripto paraların geleceğine inanan belediye başkanı yönünü şimdi de Ethereum’a çevirdi.

The Block’un haberine göre  Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin ve Suarez ortak bir söyleşiye katıldı. İkili bu söyleşi de Ethereum zinciri üzerinde şehir hizmetlerine odaklanan yeni bir proje geliştirmeye başladıklarını duyurdu.

Suarez; “Ethereum ile şehirde yapabileceğimiz bir proje bulmaya çalışıyoruz. Şehir sakinlerine daha iyi hizmet verebilmek için Ethereum’un da dahil olacağı uygulanabilir bir proje üreteceğiz.” dedi.

Buterin, Ethereum’u ilk olarak 2014 yılında Miami’deki Bitcoin konferansında dünyaya tanıttı. Dolayısıyla Ethereum ve Buterin için Miami’nin ayrı bir önemi var.

Suarez, merkeziyetsiz bilgi sistemlerinin gelişen teknolojilerin doğurduğu güvenlik endişeleri için bir kalkan oluşturduğunu ve geliştirecekleri projelerin insanların kamu kurumlarındaki işlemlerini daha basit ve güvenli bir hale getireceğini düşünüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu