BitcoinHaberlerKripto Para

Miami, Kripto Para Protokolü CityCoins’den İlk Ödemesini Aldı!

Miami belediye başkanı CityCoins'den ilk ödemeyi aldıklarını duyurdu.

Bitcoin’e olan desteği ile bilinen Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, twitter hesabından yaptığı paylaşımda Miami şehrinin CityCoins protokolünden ilk ödemeyi aldığını duyurdu.

Miami şehri sakinleri, şehirlerinin tokenlerini çıkararak şehirleri için gelir elde etmelerini sağlayan bir kripto protokolü olan CityCoins projesinden 5,25 milyon dolarlık bir ödeme aldı .

Miami’nin ilk ödemeyi aldığını duyurmaktan dolayı çok heyecanlı olduğunu belirten Suarez, bunun Miami şehri için vergilendirmeye alternatif bir gelir kaynağı olduğunu söyledi.

“Bu, şehrimiz için vergilendirme değil inovasyon yoluyla kaynak yaratan yenilikçi bir projeyle işbirliği yapmak için tarihi bir an.”

CityCoins Nedir?

CityCoins, Stacks ağında bulunan ve kullanıcıların özel sözleşmeye STX göndererek şehirlerinin madeni parasını çıkarmasına olanak tanıyan akıllı bir sözleşmedir.

CityCoins, MiamiCoin için madenciliğin Ağustos 2021’de başlayacağını duyurmuştu. Madencilikten elde edilen fonlar şehrin uygun gördüğü bir cüzdana gönderiliyor.

Miami şehrinin cüzdanına gelen 5,25 milyon dolarlık ödeme ile toplamda 15,732,488,75 dolar bulunuyor.

CityCoins protokolü ile Miami şehri arasında resmi bir ortaklık bulunmuyor. Ayrıca Miami şehri, şehirlerin bilançolarında kripto para tutmasını engelleyen Florida yasaları nedeniyle CityCoins’den ödemeyi USD olarak teslim aldı.

Miami şehrine gelen madencilik fonlarının ne için kullanılacağı da henüz belirlenmiş değil.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu