AltcoinBitcoinHaberler

Michael Saylor: “Bitcoin ve Altcoin Yatırımı Yaparken Kendinize Bu Soruları Sorun!”

Michael Saylor, Steve Talks'a konuk oldu.

Twitter’da 420 bin, Youtube’da ise 70 bin takipçisi bulunan Stevedabitcoin, Steve Talks’ın son bölümünde elinde 114.041 Bitcoin tutan ve en büyük Bitcoin yatırımcısı konumda olan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’ı konuk aldı.

Neden Bitcoin’e yatırım yapıyor? Bitcoin’e ilişkin uzun vadeli beklentileri neler? Bitcoin ve Altın arasında nasıl bir ilişki var? Kurumsal yatırımcılar Bitcoin’e nasıl bakıyor? gibi pek çok soruya yanıt veren Saylor, bir ürüne yatırım yapmadan önce nelere dikkat edilmesi gerektiğini de açıkladı.

“StevedaBitcoin: Peki Michael, ne alacağını düşünürken yatırımlarını nasıl bölüyorsun? Bunu nasıl ayarlıyorsun?

Michael Saylor: Bence kendinize almak istediğiniz şeyle ilgili “Başkaları bunu neden alıyor?” sorusunu sormalısınız. Bunu neden aldılar? Diyelim ki İstanbul’da bir bina alıyorum. Şu soruyu sormalıyım:  İstanbul’da bina alanlar neden aldılar? Altın alıyorsam, başka altın yatırımcıları ne düşünüyor? Bitcoin alıyorsam, diğer Bitcoin yatırımcıları ne düşünüyor? diye sormalıyım.

Neden aldılar ve Bitcoin’de ne kadar kalmayı düşünüyorlar?

Kendinize sormanız gereken ikinci soru da şu: “10 yıl içerisinde bunu kime satacağım?” yada “Satmak istediğimde kime satarım?”

Mesela bu prensibi Bitcoin’e uyguladığımız zaman nasıl olur?

Bitcoin alanların çoğu uzun vadede coinleri elinde tutmak isteyenler. Felsefenin özü de bu. Genel olarak Microstrategy’deki plan milyarlarca dolarlık Bitcoin alıp uzun vadede coini elinde tutmak.

Bu şekilde düşünen yatırımcılar olduğunu idrak edersen, yatırımcıların karakteri varlıkların karakterine dönüşecektir.

Bir sürü token ve coin arasında gelip giderken örneğin Dogecoin, bunu kim aldı? Ne kadar süre portföyümde tutacağım? Kime satacağım? gibi sorular sormalısın.

Bir ürüne yatırım yaparken, o ürüne uzun vadeli yatırım yapan yatırımcıları anlaman, o varlığın nasıl değerleneceğini de anlamanı sağlar.”

Bu haberde, söyleşinin sadece bir bölümünü aktardık. Söyleşinin tamamınız altyazılı olarak aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 

 

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu