EthereumHaberler

Microsoft Ethereum’u Kullanmaya Hazırlanıyor!

Korsanlıkla mücadele blockchain teknolojisi kullanılacak.

Global teknoloji şirketi Microsoft,  yazılım korsanlığı ile mücadele de hep ön sıralarda yer aldı. Son olarak ünlü şirketin  korsanlıkla mücadelede blockhain teknolojisinden faydalanacağı ifade edildi.

Microsoft araştırma birimi Alibaba ve Carnegie Mellon Üniversitesi’nden araştırmacılarının da katkı sunduğu bir makale yayınladılar.

“Argus: Korsanlıkla Mücadele Kampanyaları için Tamamen Şeffaf Bir Teşvik Sistemi”

Bu makalede, korsanlıkla mücadelede blok zincir tabanlı bir teşvik sistemi keşfedildiği vurgulanarak, sistemin şeffaf olacağı ifade edildi. Projenin Ethereum blok zinciri üzerine inşa edileceği de belirtildi.

Makalede “Argus’un güvenliği ve pratikliği ile, gerçek dünyadaki korsanlıkla mücadele kampanyalarının tamamen şeffaf bir teşvik mekanizmasına geçerek gerçekten etkili olacağını umuyoruz” denildi.

Argus, makalede yer verilen çeşitli algoritmalar kullanılarak korsan içeriğin kaynağına kadar izlenmesine izin verecek.

Korsanlıkları raporlamanın maliyetinin, aslında Ethereum ağında binlerce ETH’lik transfer işlem maliyetine karşılık geldiği ancak yapılan optimizasyonlarla maliyetin  14 ETH’lik transfer işlem maliyetine düşürüldüğü açıklandı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu