HaberlerKripto Para

Microsoft Firmasından Kripto Dünyasına Dev Adım

Facebook, Amazon gibi büyük markaların kripto para dünyasına adım atmasıyla birlikte rakiplerinden geri planda kalmak istemeyen Microsoft firması da kripto dünyasına girmek için gün sayıyor.

Facebook, Amazon gibi büyük markaların kripto para dünyasına adım atmasıyla birlikte rakiplerinden geri planda kalmak istemeyen Microsoft firması da kripto dünyasına girmek için gün sayıyor. Microsoft markası, yeni bir blockchain platformu yaratmak için yoğun çaba ve emek sarf ediyor. Geçtiğimiz günlerde Microsoft firması, resmi medya organları aracılığı ile kripto para platformu oluşturma amacında olduklarını açık bir şekilde duyurdu. Alternatif yeni bir blockchain platformu tasarlama hedefinde olan Microsoft, yeni bir hizmet oluşturmak istiyor. Microsoft firması, oluşturmayı düşündüğü yeni hizmet ile birlikte kullanıcıların önceden yapılandırılmış olan bir ağ üstünde blockchain işlemlerini rahatlık yapabilmelerine olanak sağlamak istiyor.

Frank Shaw: Bu Uygulama, Kontolü Kolaylaştıracak

Microsoft kurumsal iletişim başkanı Frank Shaw’a göre üzerinde çalışılan hizmet aracılığı ile kripto para kullanıcıları daha rahat bir şekilde konsorsiyum blok zinciri ağı oluşturabilecek ve bu ağların kontrolünü ve yönetimini basit bir şekilde gerçekleştirebilecek. Kurumsal iletişim başkanı Shaw basın açıklamalarında Microsoft’un kripto dünyasına kazandırmayı düşündüğü hizmetin adını Azure Blockchain olarak açıkladı. Azure Blockchain hizmetiyle birlikte kripto dünyasına açılmayı planlayan Microsoft, birkaç basit adım ile kullanıcıların yeni konsorsiyum ağları yaratmasına imkan sağlama niyeti içerisinde. Tüm bunların yanı sıra Frank Shaw basına yaptığı açıklamalarda; Azure Blockchain hizmetinin, açık kaynaklı blockchain zincirlerinin tek bir platform üzerinden yönetilebileceği ilk platform olacağını belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu