EthereumHaberler

Microsoft ve JP Morgan, Ethereum Tabanlı İş Birliği için Harekete Geçti

Microsoft firması, kendi içerisindeki finansal devin Quorum blok zincirini desteklenmesi için JP Morgan Chase ile Ethereum tabanlı bir ortaklık kuruyor.

Microsoft firması, kendi içerisindeki finansal devin Quorum blok zincirini desteklenmesi için JP Morgan Chase ile Ethereum tabanlı bir ortaklık kuruyor. Microsoft içerisinde yer alan Azure bilgi işlem servisi aracılığıyla kullanılan Quorum, JP Morgan’ın Ethereum odaklı olarak çalışan kurumsal versiyonu ve bankalar arası ödemelerin güçlenmesi için yeniden tasarlanmış durumda. JP Morgan’ın Azure Blockchain Hizmeti aracılığıyla kullanabileceği ilk dağıtılmış defter platformu olarak bu ortaklığın pek çok getirisi olması bekleniyor. Bulut içerisinde ölçeklenebilir blok zinciri ağlarının kurulması için gerekli ortamı müşterilerine sunacak olan Microsoft ve JP Morgan, aynı zamanda yönetim desteği de verecek. Müşteriler, Azure Blockchain sayesinde basitleştirilmiş dağıtımdan, düşük maliyetten ve yerleşik yönetimden yararlanabilecekler.

JP Morgan ve Stablecoin

Geçtiğimiz Şubat ayında JP Morgan, ABD dolarını 1’e 1 oranında kendi stablecoin’i ile sabitlemişti. Token, müşteriler arasında toplu ödeme işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için kullanılacaktı. Microsoft firması ile JP Morgan Chase’in ortaklığı bu işlemi destekler nitelikte bir adım atılmasını sağladı. Teknoloji devi firma ile ABD içerisinde yer alan en büyük banka kurumu arasındaki çalışma ilişkisi giderek artmaya başladı. Ripple gibi blockchain tabanında yer alan bankacılık ağları ve Facebook gibi dev sosyal ağları işin içine dahil etme amacı ile finansal hizmetler sunulmaya hazırlanılıyor. Quorum, müşterilere yönelik olarak blok zinciri ağları ve uygulamalarının yanı sıra, mevcut blockchain programlarını da güçlendirecek. Söz konusu programlar arasında; JPM Coin, Bankalararası Bilgi Ağı, Xbox telif ödeme süresi gibi birinci taraf uygulamalar bulunuyor. Microsoft ile JP Morgan’ın Ethereum tabanlı ortaklığı, her iki firmanın da bu işten karlı bir şekilde ayrılmasını mümkün kılacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu