BitcoinHaberlerKripto Para

Microsoft’tan Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralara Veto!

Microsoft'tan kripto paralar ve Bitcoin ile ilgili açıklamalar geldi.

Microsoft Başkanı Brad Smith, Uluslararası Ödemeler Bankası’nın ev sahipliğini yaptığı çevrimiçi konferansta Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Brad Smith, paranın kontrolünün hükümetlerin ve merkez bankalarının tekelinde olması gerektiğini düşünüyor. Buna gerekçe olarak bu kurumların halka karşı sorumlu oluşunu ve kamu yararını düşünmelerini gösteriyor.

Smith’e göre pandemi dijital ödemelere geçişi hızlandırdı. Bitcoin’e ve kripto paralara olan ilginin, ABD Hükümetinin ekonomiyi korumak için finansal sisteme enjekte ettiği paradan kaynaklandığını ifade eden Smith, kendilerinin Facebook gibi düşünmediğini ifade etti.

“Facebook, bu krizden önce şimdilerde Diem olarak bildiğimiz Libra’yı başlattığında politikacıların ve düzenleyicilerin büyük endişeler taşımasına neden oldu. Bu tür eğilimler mahremiyet, kara para aklama ve paranın kontrolünün kaybedileceğine ilişkin tedirginlik oluşturuyor.”

“Biz banka değiliz ve banka olmak istemiyoruz. Banka olan müşterilerimizle rekabet etmek gibi bir niyetimiz yok.” diyen Smith sözlerine “Yüzyıllardır bu sistemi hükümetlerin ellerine bırakıyoruz. Ben bu sistemin dünyaya daha iyi hizmet ettiğini düşünüyorum.” şeklinde devam etti.

Microsoft’un kripto paralara ilişkin mesafeli duruşu başkanın açıklamaları ile de perçinlenmiş oldu. Yakın gelecekte Microsoft’un Bitcoin ve kripto paralara ilişkin bir hamle yapması beklenmiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Rustem

Kripto paralarin gelecekte degerleri artacakmi

Rüştü

Bilemem kardeş bilemem bitkoyunun 1 milyon dolar olacağını bilemem eger kriptolar bu duzen devam ederse 5 10 yila kadar yükselir bitkoyun ondan sonra altın gibi olur herhalde kalır belli bi seviyede sonra turkiyede merkez Bankası başkanı gorevden alinmadan bitcoin alanlar zengin olur, aslinda zengin olmaz enflasyon artacağı için cok fakir değilde biraz daha az fakir olurlar


Başa dön tuşu