HaberlerKripto Para

Microsoft’tan Kripto Para Hamlesi Geldi! “Patent Alındı”

Dünya devleri kripto para sektöründe yer almak için yeni hamleler yapmaya devam ediyor.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Microsoft blok zincir ve kripto para alanlarında yeni bir iş kolu geliştirmeye başlıyor.

Teknoloji devi Microsoft, kullanıcıların yeni bir token oluşturmasını kolaylaştıracak token yazılımı için ABD Patent ve Marka Ofisi’nden patent aldığını duyurdu.

Microsoft’un patentini aldığı bu yazılım ile kullanıcılar oluşturacakları tokenlerini herhangi bir zincire bağlı olmaksızın farklı ağlarda kullanabilecekler.

Bu yazılım ile kullanıcılar için token oluşturmak daha kolay ve verimli hale gelirken yazılım aynı zamanda blok zincir uygulamaları geliştirilmesine de yardımcı olacak.

Microsoft’un yeni token sistemi, kullanıcıdan alınan talep ile çalışmaya başlıyor. Kullanıcıya çeşitli niteliklere ve kontrol işlevlerine sahip şablonlar sunuyor. Kullanıcı istenen şablonu seçtikten sonra sistem, tokeni belirlenen ağlarda oluşturulmuş oluyor.

Ayrıca yeni sistem, tokenlerin kontrol edilebilmesi için ara yüz hizmeti de veriyor. Bu hizmet sayesinde kullanıcıların tokenlarına özel kodlama işlemleri ile ilgili endişelenmeleri de gerekmiyor.

Kripto para birimlerinin benimsenmesi giderek artarken kurumsal firmalarda bu alanda büyük ve önemli adımlar atmaya başladı.

Teknoloji devi Microsoft, henüz kripto para yatırımı yaptığını duyurmasa da kripto para endüstrisi ile ilgili çok sayıda patent başvurusunda bulunarak, blok zincir teknolojisi ile ilgili geliştirmelerde aktif olarak yer almış oluyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu