AltcoinHaberler

Microsoft’tan Metaverse Hamlesi! Kripto Paralardaki Hype Devam Edecek Mi?

Metaverse yarışı başladı.

Facebook’un Metaverse hamlesinden sonra diğer teknoloji devlerinden de bu yarışta olduklarına dair açıklamalar gelmeye başladı.

Geleceğin teknolojisi ve yeni sanal dünya olarak görülen Metaverse kripto para piyasalarını da etkilemiş ve sanal dünya odaklı projelerin güzel bir yükseliş yaşadığını görmüştük.

Bu konuda son hamle Microsoft’tan geldi. Ünlü teknoloji devi, Microsoft Teams platformunu Metaverse’e taşıma ve kendi sanal dünyasını oluşturma kararı aldı.

Microsoft Teams videokonferans ve videotelefon, iş yeri sohbeti, toplantılar, notlar ve eklentileri birleştiren bir platformdur.

Sanal deneyimler için ortak bir platform olan Mesh, gelecek yıl doğrudan Microsoft Teams’e gelecek. Bu girişim şirketin karma gerçeklik ve HoloLens çalışmalarını animasyonlu avatarlar sayesinde herkesin katılabileceği toplantılar ve görüntülü aramalarla birleştirme çabasının bir sonucu.

Microsoft Teams, metaverse ortamına doğru hızla yeni 3B avatarlar oluşturacak ve bunları kullanmak için bir VR kulaklığı takmanız gerekmeyecek. Bu avatarlar sizi hem 2D hem de 3D toplantılarda tam anlamıyla temsil edebilecek. Böylece web kameranızı açmak istemiyorsanız kendinizin animasyonlu bir versiyonuna sahip olmayı seçebileceksiniz.

Microsoft’un özellikle işletmeler için bir meta veri tabanı oluşturma çabası olduğu görülüyor. Microsoft, Teams içinde insanların ağ kurabileceği ve oyunlarla sosyalleşebileceği, hatta projeler üzerinde işbirliği yapmak için Microsoft uygulamalarını kullanabileceği sanal alanlar oluşturulması öngörülüyor.

Uzmanlar kripto para piyasalarındaki metaverse projeleri ile teknoloji devlerinin kendileri için oluşturacakları projeler arasında doğrusal bir bağlantı olmasa da, bu alandaki hype’ın devam etmesinin, Metaverse projelerine olumlu yansıyacağını düşünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu