Haberler

Microsoft’tan Oyun Sektörünü Değiştirecek Adım! “Metaverse İçin Yapı Taşı”

Microsoft dünyanın en büyük oyun şirketlerinden olan Activision Blizzard'ı satın aldı.

Oyun sektörü her geçen gün geniş kitlelere ulaşmaya devam ediyor. Özellikle hayatımıza yeni giren Metaverse gibi kavramlar daha çok oyun sektörü ile ön plana çıkıyor.

Bu alanda sektördeki taşları yerinden oynatacak bir haber Microsoft’tan geldi. Xbox oyun konsolunun sahibi ve dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden olan Microsoft, 68.7 milyar dolar ödeyerek Activision Blizzard’ı satın aldı.

Activision Blizzard, oyun dünyasının klasikleşmiş oyunlarından olan Call of Duty, Warcraft, Candy Crush, Diablo gibi birçok oyunun arkasındaki şirket olarak biliniyor.

Metaverse Vurgusu

Her geçen gün biraz daha hayatımıza giren Metaverse sektörüne Microsoft’un da güçlü bir şekilde giriş yapmaya çalıştığı biliniyor.

Bu satın almanın tam da bu yüzden önemli olduğunu ifade eden Microsoft; “Bu satın alma oyun sektörünün mobil, bilgisayar, konsol ve bulut alanlarında büyümesini hızlandıracak ve metaverse için yapı taşlarını oluşturacak.”

Ayrıca Microsoft Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Satya Nadella açıklamasında; “oyun, günümüzde tüm platformlarda heyecan verici bir kategoridir ve Metaverse sektörünün geliştirilmesinde önemli rol oynayacaktır. Yeni bir oyun çağı başlatmak için birinci sınıf içeriğe, topluluğa ve bulut sistemlerine derinden yatırım yapıyoruz.”

Öyle görülüyor ki Metaverse kavramı 2022 yılının en çok konuşulan konuları arasında olacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu