Kripto HaberleriBitcoinMicroStrategy Bu Defa Bitcoin Satın Almayacak! İşte Nedeni

MicroStrategy Bu Defa Bitcoin Satın Almayacak! İşte Nedeni

MicroStrategy hisse satışından kazandığı 46,6 milyon dolar hakkında SEC'e bildirimde bulundu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin alımlarıyla sık sık gündemde olan MicroStrategy uzun süredir sessizliğini koruyor. Michael Saylor’un CEO’luğu bırakmasının ardından Bitcoin alımlarına kısmen ara veren şirket son alımını 27 Aralık 2022’de gerçekleştirmişti.

Şirketin son alımıyla birlikte Bitcoin başına ortalama 30,397 dolar fiyatla toplamda 132,500 BTC’si bulunuyor.

Ortalama maliyetine göre hala zararda bekleyen MicroStrategy’de yeni bir haber geldi.

SEC’e bir bildirimde bulunan MicroStrategy elde ettiği son gelirleri nasıl kullanacağına dair beyanda bulundu.

MicroStrategy ve sigorta şirketi Cowen and Company arasında Eylül 2022’de 500 milyon dolar değerinde hisse senedi satışı için bir anlaşma imzalanmıştı. MicroStrategy SEC bildiriminde o zamandan bugüne kadar hisse satışı yoluyla 46,6 milyon dolar topladığını ifade etti.

Bu gelirin kullanımına ilişkin de açıklama yapan şirket Silvergate Bank’tan aldığı 205 milyon dolarlık krediye ara ödeme yapabileceğini ifade etti. Şirket bu krediyi değişken oranlı olarak kullanmıştı. FED’in faizleri artırmasıyla birlikte kredinin maliyeti de yükseldi. Bu nedenle Mart 2023’te söz konusu ara ödemenin yapılabileceği ifade edildi.

Şirket daha önce hisse satışlarından elde ettiği gelirle sürekli olarak Bitcoin almıştı. Ancak şimdilik kredisini kapatmayı tercih edecek gibi görünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları