BitcoinHaberler

MicroStrategy Çalışanları Hisselerini Boşaltıyor! Amaç Daha Fazla Bitcoin Almak Mı?

SEC'e gelen bu bildirimler kafaları karıştırdı.

MicroStrategy CEO’su Micheal Saylor’un Bitcoin’e olan ilgisi ve inancı şirketin Bitcoin ile özdeşleşmesine neden oldu. Hali hazırda 108,992 Bitcoin’e sahip olan şirket, en büyük kurumsal yatırımcı pozisyonunda. Aynı zamanda halka açık bir şirket olan MicroStrategy MSTR etiketiyle Nasdaq’ta işlem görüyor.

Microstrategy tarafından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan bazı satış bildirimleri yatırımcıların kafalarını karıştırdı.

Yapılan bildirimde şirkette üst düzey pozisyonda olan hissedarların ellerindeki hisselerin büyük çoğunluğunu sattığı görüldü.

Yönetici pozisyonunda olan hissedarların bu hamlesi yakın geleceği ilişkin içeriden bir bilgi mi aldılar? sorularını gündeme getirirken, Plutus CEO’su Danial Daychopan bu tablonun oluşmasında Micheal Saylor’un etkisinin olabileceğini söyledi.

“Sadece bir grup şirket çalışanının hisselerini boşaltması gibi görünüyor ama belki de Micheal Saylor’un tavsiyelerine uydular ve daha fazla Bitcoin satın almak için sahip oldukları her şeyi satıyorlar. Acaba bizim bilmediğimiz bir şey mi biliyorlar?”

Bu satışların arkasındaki gerçek şimdilik bilinmiyor. Sıradan bir satış işlemi mi yoksa, arka planda bir şeyler mi dönüyor zaman gösterecek.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu