BitcoinHaberler

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’ın Bitcoin’den (BTC) Zararı Dudak Uçuklatıyor!

Bitcoin (BTC) boğası Michael Saylor'ın BTC yatırımında ettiği zarar miktarı kritik eşiği aşmış gibi görünüyor.

Dünyanın en büyük kripto parasının gün içerisinde 22.900 dolara dokunması ile birlikte Michael Saylor’a ait MicroStrategy şirketinin Bitcoin’den zararı 1 milyar doları aştı.

Teknoloji şirketi MicroStrategy CEO’su Ağustos 2020’de 12.000 doların hemen altında bir fiyattan Bitcoin satın almaya başlamıştı.

Sonraki aylarda yapılan alımlar, şirketin varlıklarını 129.918 Bitcoin’e çıkardı. Toplamda yapılan yaklaşık 4 milyar dolarlık yatırıma karşın BTC fiyatındaki düşüşün ardından şirketin elinde yaklaşık olarak 3 milyar dolar bulunuyor.

Şirketin satın alımlarının finansmanının büyük kısmı önemsiz tahvil ve dönüştürülebilir senet satışları yoluyla sağlanmıştı.

İlgili Haber
Michael Saylor Bitcoin'de Dibi Bulmak İçin Takip Ettiği Veriyi Açıkladı!

MicroStrategy Bitcoin Fiyatının Ancak 3.562 Dolara Düşmesi Durumunda Marjin Çağrısı Alacağını İddia Ediyor

Geçtiğimiz ay ortaya atılan ve Michael Saylor’ın BTC fiyatının düşüş yaşamaya devam etmesi durumunda bir marjin çağrısı ile karşı karşıya kalacağı iddiaları ünlü isim tarafından reddedilmiş ve bu durumun ancak Bitcoin fiyatının 3.562 dolara düşmesi durumunda yaşanacağını söylemişti.

BTC fiyatındaki düşüş ile birlikte MicroStrategy hisseleri de Amerika piyasasında yaklaşık olarak %24.32 düşüş ile işlem görüyor.

Kripto para kredilendirme ağı Celsius, “aşırı piyasa koşullarını” gerekçe göstererek para çekme işlemlerini askıya almıştı. Haber BTC’yi dakikalar içinde yaklaşık 1.500 dolar düşürdü ve bu düşüş Pazartesi sabahına kadar devam etti. BTC şu anda 18 ayın en düşük seviyesi olan 23.450 dolar seviyelerinde bulunuyor.

Düşüşten asıl etkilenen kripto paralardan biri de aslına bakılırsa Celsius platformunda düşüşü tetikleyen Ethereum oldu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu