BitcoinHaberlerKripto Para

Mike Novogratz’dan Çin ve Bitcoin Yorumu: “Asya Satıyor, ABD Alıyor”

"Çin ile ABD arasındaki soğuk savaş kripto paraları da etkiliyor"

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz CNBC Squawk Box’a verdiği röportajda, Bitcoin ve kripto para piyasası hakkındaki gözlemlerini paylaştı.

Ünlü milyarder Novogratz, Bitcoin’in 30.000 dolar ile 35.000 dolar arasında konsolide olduğunu söyledi.

Novogratz, Asya ülkelerindeki kripto piyasalarında yaşanan düşüş trendini, ABD kripto topluluğunun fırsata çevirdiğini ve piyasada ABD liderliğinin hakim olduğunu belirtti.

Çin’in kripto piyasalarındaki yasaklarının ve baskılarının piyasada daha geniş sorunların bir parçası olduğunu belirterek şunları söyledi:

Gördüğümüz şey Asya’nın satması ve ardından ABD’nin geri alması. Çin, içine girmekte olduğumuz soğuk savaşın bir parçası olarak kriptoya savaş ilan etti ve bu yüzden bence hala bunu sindiriyoruz.

Novogratz ayrıca, çeşitli portföyler içinde Bitcoin sahibi olanlar arasındaki  muhtemel ilişkiye değinerek bazı yatırımcıların kripto varlıklarının bir kısmını kaybedebileceğini tahmin ediyor ve şunları da ekliyor:

“Eğer bir riskten korunma fonuysanız ve oranınız, hisse senediniz ve petrol pozisyonlarınız hırpalanıyorsa, kesinlikle kripto paranızın bir kısmını da satacaksınız. Daha çeşitli bir yatırımcı tabanı oluşturmak sadece biraz zaman alıyor.”

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu