binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinMilletvekilleri Bitcoin Ve Kripto Paralarını Bildirmek Zorunda Kalacak!

Milletvekilleri Bitcoin Ve Kripto Paralarını Bildirmek Zorunda Kalacak!

Güney Kore'de milletvekilleri ve üst düzey yetkililerin kripto para yatırımlarını bildirmelerini gerektirecek yasa tasarısı onaylandı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Güney Kore’nin yerel haber ajansı News1’in haberine göre, Güney Kore milletvekilleri, bugün milletvekilleri ve üst düzey yetkililerin kripto para yatırımlarını bildirmelerini gerektirecek bir yasayı onayladı.

Habere göre, Güney Kore Ulusal Meclisi, milletvekillerini ve üst düzey kamu görevlilerinin Bitcoin (BTC) ve kripto paraları hakkında rapor vermeye zorlayan “Kim Nam-guk Önleme Yasası “ isimli tasarıyı oy birliğiyle kabul etti.

Kabul edilen tasarı aynı zamanda “Ulusal Meclis Yasası ve Kamu Hizmeti Etik Yasası’nda” değişiklik yapılmasını da kapsıyordu.

Tasarı mevcut 269 milletvekilinin tamamının ‘evet’ oyu ile kabul edildi.

Bilindiği üzere son zamanlarda Güney Kore bazı Ulusal Meclis üyelerinin yüklü miktarlarda kripto para transferi yapmasıyla gündeme geldi.

Buna karşı bir adım atan hükümet bu durumun önüne geçmek için milletvekillerini ve üst düzey kamu görevlilerini kripto varlıkları hakkında rapor vermeye zorlayan tasarıyı onayladı.

Bu tasarı kapsamında kripto para varlıklarını bildirme zorunluluğu eski Demokrat Parti milletvekili Kim Nam-kuk’un 6 milyar won (4,5 milyon dolar) değerinde kripto paraya sahip olduğuna dair söylentilerin çıkmasından sonra konuşulmaya başlandı.

İlgili Haber  Milletvekilinin Şüpheli Altcoin İşlemleri Tespit Edildi, Paranın Kaynağı Merak Ediliyor!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail