Kripto Para

Milyarder İsimden Şok Açıklama: Bitcoin’i Sevmiyorum, Devlet Takip Etmeli!

Blackstone CEO‘su Steve Schwarzman şoke eden açıklamalarda bulundu.

Nexo

Blackstone CEO‘su Steve Schwarzman, kendisinin ”paraların mutlaka kontrol altında tutulma zorunluluğu olan bir dünyada” büyüdüğünü açıklayarak, kripto paralara karşı kendisinin asla olumlu olmadığını ve kripto paraları asla sevmediği ve sevmeyeceği açıklamasında bulundu. Blockchain teknolojisinden kripto para birimlerinin elde edilmesinin ”garip” olduğu ve kripto paraların tamamen ”garip” oldukları açıklamasında bulunan Blackstone CEO‘su Steve Schwarzman, Blockchain teknolojisinden iyi olumlu bir bakış açısına sahip olduğunu açıkladı.

Kripto paraların suça teşvik edebileceğini ve suça neden olabileceğini düşündüğünü açıklayan dünyanın en zengin isimlerinden Schwarzman, bunu engellemek için devletlerin kripto para birimleri ve para birimlerini kontrolleri altında tutması gerektiğini ancak bugün kripto paraların kontrolsüz bir güç olduğunu açıkladı.

Bitcoin’i sevmeyen milyarder ismin bu açıklamaları bazı çevrelerde ”Kripto paralar kendisi için bir tehdit oluşturuyor olabilir ve ondan dolayı Bitcoin’i sevmiyor olabilir mi?” düşüncesine neden olsa da Schwarzman’ın kripto paralardan asla etkilenmeyecek büyük bir serveti var. 266 milyar dolar değerindeki kripto para piyasasını ve Bitcoin’i ”garip” bulduğunu açıklayan milyarder ismin bu açıklamaları kısa sürede Amerikan basınında gündem oldu.

Bitcoin ve diğerleri milyarder isimlerin ilgi odağı değil

Bitcoin, altcoin ve diğerleri milyarder isimlerin ‘dikkate almadığı’ şeyler. Bu isimler kripto para birimlerinden kazanç veya zarar etmiyor veya gelecekte dünyada kripto paraların hakim olamayacağını düşündükleri için böyle davranıyorlar. George Soros, Schwarzman, Bill Gates ve diğer milyarder yüzlerce erkek ve kadın kripto para birimleri ile ilgilenmiyor ve bunların tehdit oluşturabileceğini düşünüyorlar.

Kripto paralar gelecekte dünyanın en iyi ve en güçlüsü olsa yine bu isimler zengin olarak servetlerini koruyacaklar ve kripto paralar öyle bir noktaya gelmeden önce yine kazanna bu isimler olacak. Dünyada savaşlara neden olan paranın bu isimler tarafından kontrol edilmediğini düşünmek, özellikle ABD’nin kripto paraların egemen olmasına izin vereceğini düşünmek biraz zor.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı