Kripto HaberleriHaberlerMiner One: Uzayda Bitcoin Ürettik

Miner One: Uzayda Bitcoin Ürettik

Takip et

Miner One isimli kripto para madenciliği şirketi tarafından son dönemde mantığa, akla uygun olmayan deneme yapıldı. Strosfer’in derinliklerine bir uçan balon aracılığı ile Bitcoin madenciliği cihazı gönderen Miner One, bu sırada 2 saat süren uçuş ve planlama çalışmalarının ardından Strosfer’de Bitcoin üreten ilk şirket oldu. Doğal enerji kaynaklarından çevreye zarar vermeden kripto para üretimine değer veren şirketlerden bir tanesi olarak gösterilen Miner One’ın bu adımı ise ”dünyada bir ilk” olarak gösterildi.

Şirket yetkililerince yapılan açıklamada ise bu durumun tarihe geçtiği ve hatıra olarak balonun içerisine bir adet simgesel olarak Bitcoin metal hatıra parasını ekledikleri, bu sırada uydu telefonu ve çok küçük ve değersiz bir üretim yapabilen madencilik cihazının GoPro 5 kamera ile kayıt altında tutulduğu açıklandı.

Düştü!

Balon daha sonrasında genleşme dolayısı ile 10 metreye kadar genişledi ve daha sonrasında dünyaya düştü. Tüm düşen ekipmanları hatıra olarak toplayan Miner One şirketi yöneticileri ise bu durumun dünyada bir anda popüler hale gelmesi ile kendi kendilerine reklamlarını yapmış oldu. Bazı sosyal medya kullanıcıları olayı ”dikkat çekmek için yapıldı” ifadeleri ile eleştirdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları