Haberler

Modi Yasaklamak İsterken Şok Karar: 34 Şubesi Bulunan Banka Kripto Para Borsası Gibi Hizmet Sunacak!

Hindistan'da bir banka 34 şubesinden çevrimiçi kripto para hizmetleri sunacak.

Hindistan’da iktidarda bulunan Modi hükümeti kripto para birimlerini yasaklamak için üstün çabayla çalışıyor. Modi hükümeti öyle büyük bir çaba harcıyor ki Yeni Delhi Yüksek Mahkemesi tarafından verilen kararın bile üzerinde kararlar – yasalar – çıkarmak istiyor.

Bir süre önce ülkeden bir yetkili kripto para yasakları üzerinde çalışıldığı konusunda isim vermeden iddialar ortaya atmış, bu konuda yasakların kısa vadede uygulanmayacağını açıklamıştı.

United Multistate Credit Co. Operative Society, adlı banka ise ülkede bulunan 34 şubesinde kripto para alım ve satım hizmetleri sunmaya başlayacaklarını duyurdu. Cashaa ile işbirliği yapan Hindistan merkezli 34 şubesi bulunan bankanın bu adımının ülkede kripto para birimlerine olan ilgiyi artışa geçirmesi bekleniyor.

Özellikle de son dönemde kripto para hizmetlerine %400’e varan artıştan söz edilirken, yasakların gelmesi durumunda ise bu tür projelerin son bulması gerekeceği iddia edilmekte.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu