Haberler

Moğolistan’da Madencilere Artık Ucuz Elektrik Verilmeyecek!

Moğolistan yetkilileri duyurdu.

Moğolistan’da yerel kripto para birimi madencileri için bundan sonra ucuz elektrik verilmemesi kararlaştırıldı. Ülkede milyonlarca dolarlık enerji desteğinden söz edilirken, özellikle Kazakistan’ın madencilik alanındaki isteklerine karşılık Moğolistan’ın bu konuda pek de fazla iç pazara destek vermek istemediği iddia ediliyordu. Moğolistan’dan yapılan açıklamada ise enerji şirketinin bundan sonra madencilere ucuz enerji vermeyecek olduğu, iç pazardaki madencilerin enerji indirim-desteklerinden faydalanmasının önüne geçilecek yasal bir önlem alınacak olduğu bildirildi.

Moğolistan’ın Adımı Madencileri Etkileyecek

Ülkedeki ucuz enerji fiyatlarından yararlanan madencilerin Moğolistan’ın bu konudaki kararından etkilenmesinin mümkün olabileceği belirtiliyor. Ancak kesin olarak kaç madencinin bu durumdan etkilenecek olduğu konusunda ise en azından şimdilik soru işaretleri bulunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu