fbpx
HaberlerKripto Para

Monex CEO’su Kripto Denetiminde ‘Sağduyu’ Çağrısı Yaptı

Japonya’nın en büyük üçüncü online aracılık şirketi olan Monex CEO’su, Japonya’nın kripto para dünyasında değişimlere gidilmesini düşünüyor. Para birimi değiş tokuşlarının (yakın zamanda satın almaya karar verdiği firma da dahil) daha sıkı bir şekilde düzenlenmesi gerektiğini düşünüyor.

Oki Matsumoto cuma günü yayınlanan röportajda, “Japonya’nın borsaları hem eşleştirme hem de saklama hizmetleri yapıyor, bir bankanın çalışma stiline çok yakınlar.” diye konuştu. “Finans endüstrisinde benim gibi birine göre, yönetmeliklerin daha da katılaşacağı genel bir fikirdir.” diye de ekledi.

Monex CEO’su Söylentilere Ne Diyor?

Matsumoto yoğun bir ay geçirdi. Söylentiler, nisan ayı başında, Monex’in Ocak ayında ortaya çıkarılan bir ihlalden sonra 530 milyon dolar değerinde XEM kayıp yaşadı. Değerini kaybettiği Japon kripto para birimi değişimi olan Coincheck’i elde edeceğini söyledi.

Monex, 6 Nisan’da Coincheck’i satın aldığını doğruladı ve başkanını Monex üst düzey yönetici memuru olan Toshihiko Katsuya ile değiştireceğini duyurdu. Aynı gün, Monex’in Japon kripto para birimi değişimi için bir ilk olan Coincheck hisselerinin halka arzını (IPO) düşündüğü ortaya çıktı.

Yarışma, Yahoo Japan’ın Japon kripto para değişimi takası BitArg’da 18,6 milyon dolar ile 27 milyon dolar arasında bir yere yatırım yaptığı haberini takiben, Matsumoto’nun zihninde de olabilir. Yapılan bu satış ve değiş tokuş işleminde sağduyu çağrısını da yine Monex CEO’su herkese yapmış oldu.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box