Haberler

Moody’s Açıkladı: Türkiye Ekonomisi Daralacak!

Moody’s, Türkiye ekonomisinde 2020 yılında büyüme olmayacağını, corona virüsü nedeni ile %1.4 oranında daralma olacağını öngördüklerini açıkladı.

Moody’s isimli kredi değerlendirme ve derecelendirme kuruluşundan yapılan yeni rapor açıklamasında Türkiye ekonomisinin 2020 yılında büyümeyeceği, ekonominin dip yapacağı bildirildi. Öngörüde Türkiye’denin gelecek 2021 yılında ise %0.8 oranında büyüyebilecek olduğu, bu durumun ülke ekonomisinde büyük kayıplara sebep olacağı öngörüldü.

G20 üyesi ülkeler arasında corona virüsünden dolayı en büyük ekonomik kaybın ve kriz ortamının Türkiye’de olacağını bildiren Moody’s, bu durumun Türkiye’de özellikle yaz aylarında turizm sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin iflas riski ve benzer kayıpları ile pik yapacak olduğunu açıkladı.

TL hızla boşaltılan su gibi değer kaybetti

Bu dönemde özellikle TL diğer döviz varlıklar karşısında hızlı değer kaybederken, devlet yönetiminin özellikle 100 milyar lirayı aşacak olan yeni ve beklenmedik harcamalar karşısında dolar kurunu durdurabilecek önlemler almakta zorlandığı iddia ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu