Haberler

Moody’s Açıkladı: Türkiye Ekonomisi Daralacak!

Moody’s, Türkiye ekonomisinde 2020 yılında büyüme olmayacağını, corona virüsü nedeni ile %1.4 oranında daralma olacağını öngördüklerini açıkladı.

Moody’s isimli kredi değerlendirme ve derecelendirme kuruluşundan yapılan yeni rapor açıklamasında Türkiye ekonomisinin 2020 yılında büyümeyeceği, ekonominin dip yapacağı bildirildi. Öngörüde Türkiye’denin gelecek 2021 yılında ise %0.8 oranında büyüyebilecek olduğu, bu durumun ülke ekonomisinde büyük kayıplara sebep olacağı öngörüldü.

G20 üyesi ülkeler arasında corona virüsünden dolayı en büyük ekonomik kaybın ve kriz ortamının Türkiye’de olacağını bildiren Moody’s, bu durumun Türkiye’de özellikle yaz aylarında turizm sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin iflas riski ve benzer kayıpları ile pik yapacak olduğunu açıkladı.

TL hızla boşaltılan su gibi değer kaybetti

Bu dönemde özellikle TL diğer döviz varlıklar karşısında hızlı değer kaybederken, devlet yönetiminin özellikle 100 milyar lirayı aşacak olan yeni ve beklenmedik harcamalar karşısında dolar kurunu durdurabilecek önlemler almakta zorlandığı iddia ediliyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı