coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriEkonomiMoody's, FED'in Önümüzdeki Faiz Kararları Hakkında Tahminini Açıkladı: Bu Yıl İndirim Var...

Moody’s, FED’in Önümüzdeki Faiz Kararları Hakkında Tahminini Açıkladı: Bu Yıl İndirim Var Mı?

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, yayınladığı son raporunda ABD'deki faiz politikasına dair tahminlerini açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Önde gelen küresel kredi derecelendirme kuruluşlarından Moody’s son raporunda, ABD’de enflasyonun gevşemesinin FED’in önümüzdeki aylarda faiz artırımlarına ara vermesine olanak sağlayabileceğini belirtti.

Moody’s, FED’in Faiz İndirimi Yapmasını 2024 Yılı Başlarına Kadar Beklemiyor

Raporda, Moody’s’in FED’in yılsonuna kadar kısıtlayıcı para politikası duruşunu sürdürmesini beklediği, ancak federal fon oranını gelecek yılın başlarına kadar düşürmesinin olası olmadığına inandığı belirtildi.

Raporda, “Enerji, gıda ve mal enflasyonunun (araç fiyatları dahil), pandemiye bağlı arz kesintilerinin ve baz etkilerinin azalmasını yansıtacak şekilde düşüş eğilimini sürdürmesini bekliyoruz” denildi.

İlgili Haber  Bitcoin Borsası Coinbase'de Bazı Kullanıcılar Para Çekimlerinde Sorun Yaşıyor: İşte Detaylar!

Moody’s bu raporuyla birlikte 2024 yılının başlarına kadar faiz indirimi beklemediğini açıklamış oldu. Kısa bir süre önce FED yetkilisi Williams da faiz indirimi düşünmediklerini ve gerekirse faiz artırımı yapabileceklerini açıklamıştı.

Moody’s, sermaye piyasaları için kredi derecelendirmeleri, araştırma ve veri sağlayan küresel bir şirkettir. Moody’s’in iki ana bölümü bulunuyor: Borç yükümlülükleri ve bunları ihraç eden kuruluşlar için kredi derecelendirmeleri ve analizleri yapan Moody’s Investors Service ve risk yönetimi ve karar verme için ekonomik araştırma, veri ve analitik araçlar sağlayan Moody’s Analytics.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail