Kripto HaberleriAnalizMorgan Stanley: Bitcoin Fiyatındaki Düşüşü ve Yükselişi Tetikleyecek Bu Seviyelere Dikkat!

Morgan Stanley: Bitcoin Fiyatındaki Düşüşü ve Yükselişi Tetikleyecek Bu Seviyelere Dikkat!

Takip et

Morgan Stanley, yayınladığı “Ayı Piyasasının Durumu” adlı araştırma notunda Bitcoin’in Kasım ayındaki zirvesinden %50’lik düşüş yaşamasının yeni bir olay olmadığını ve kripto paralara tarihsel olarak bakıldığında düzeltmenin normal sınırlarda yaşandığını açıkladı.

Bankanın kripto para araştırma departmanı lideri Sheena Shah, ABD dolarının yüksek likiditesi nedeniyle kripto paraların gerçek değeri hakkında bir tahmin yapmanın zor olduğunu belirtmişti.

Morgan Stanley: “Bitcoin’de Düşüş İçin 28.000 Dolara, Yükseliş İçin 45.000 Dolara Dikkat!”

Morgan Stanley, Bitcoin fiyatının 28.000 doların altına inmesi durumunda daha fazla düşüş için zemin hazırlanacağını söyledi. Bu seviye, BTC fiyatının geçtiğimiz sene bu zamanlar işlem gördüğü bölgeydi. Yukarı yönlü olarak ise bankaya göre, düşüş trendinin sona erdiğini işaret edebileceğinden 45.000 dolar seviyesi kritik olabilir.

Banka, paylaştığı raporunda Bitcoin’in 2009 yılındaki piyasaya sunuluşundan bu yana 15 kere ayı piyasasından geçtiğini belirtti. Bankaya göre son aylarda yaşanan düşüş, tarihsel olarak değerlendirildiğinde normal sınırlar içerisinde yer alıyor.

Morgan Stanley, konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı: “BTC, yiyecek ve hizmet ödemeleri için yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmadan önce, bu kripto paranın temel değerini spekülasyondan öte bir şekilde tahmin etmek zor olacaktır.”

Bankanın yaptığı açıklamaya göre, mevcut durumda piyasa bir düzeltme açısından yüksek riskli bir zamandan geçiyorsa, kripto para yatırımcılarının sabır göstermesi gerekebilir. Buna ek olarak Morgan Stanley, ABD merkez bankasının dolar musluklarını kısmaya başlaması ile birlikte kripto para piyasasının boğa piyasasına girebilmesi için kaldıraç piyasasında yükseliş yaşanması gerektiğini söyledi.

Bankanın paylaştığı nota göre, önümüzdeki aylarda izlenmesi gereken alanlar arasında non-fungible Tokenler (NFT) ve stablecoin’ler bulunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları