BitcoinEthereumHaberlerKripto Para

Morgan Stanley’den Bitcoin ve Ethereum Kıyaslaması!

Morgan Stanley Ethereum'un Bitcoin'den düşük performans gösterdiğini söyledi.

ABD’li yatırım bankası Morgan Stanley dün yayınladığı raporda Ethereum’un (ETH) Bitcoin’den (BTC) daha düşük performans gösterdiğini söyledi.

Sheena Shah liderliğindeki analistler, en büyük altcoin ETH’nin 2018 yılındaki ayı piyasasında olduğu gibi BTC’den düşük performans sergilediğini ve Kasım ayındaki ATH’sinden yaklaşık %75 düştüğünü belirtti.

Raporda ABD dolar likiditesinin piyasadan çekilmesinin ve FED’in faiz oranlarında yapacağı yükseliş beklentisinin kripto para fiyatlarına zarar verdiğine dikkat çekildi.

“BTC/ETH paritesindeki düşüş, daha volatil olan kripto paralardaki zararı artırdı. Bu da kripto para piyasasındaki coşkunun azaldığının bir işaretidir.

Ayrıca, Ethereum’un fiyat döngüsü 2018 yılına benzer olsa da bu seferki düşüşte satışları büyük ölçüde büyük kurumsal yatırımcılar yönlendiriyor.

2018 yılındaki satışlarda daha çok perakende yatırımcılar hakimdi.”

Son olarak küresel piyasalardaki nicel sıkılaşmanın kripto piyasalarındaki görünümünün (yani düşüşün) devam ettiğini söyleyen Stanley analistleri, bu görünümün BTC’nin 28.000 doların altına düşmesine neden olduğunu belirtti.

Hatırlanacağı üzere Morgan Stanley geçtiğimiz haftalarda yayınladığı bir raporunda kripto para piyasasındaki zayıflığa, TerraUSD (UST) stablecoinin yaşadığı çöküşe ve merkezi olmayan finanstaki (DeFi) kaldıraçların azaldığına dikkat çekmişti.

Banka piyasada yaşanan bu olumsuz durumların dünya genelinde yaşanan niceliksel sıklaşmanın kripto para piyasasındaki eş değeri olduğunu söylemişti.

İlgili Haber
Morgan Stanley'den Dikkat Çeken Bitcoin ve Tether Raporu!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu