HaberlerKripto ParaTether

Morgan Stanley’den Dikkat Çeken Bitcoin ve Tether Raporu!

Morgan Stanley kripto paralar hakkında yeni bir rapor yayınladı.

ABD’li yatırım bankası Morgan Stanley, düzenli olarak yayınladığı raporlar dizisinde bugün yeni bir rapor daha yayınladı.

Banka raporunda, kripto para piyasasındaki zayıflığa, TerraUSD (UST) stablecoinin yaşadığı çöküşe ve merkezi olmayan finanstaki (DeFi) kaldıraçların azaldığına dikkat çekti.

Piyasada yaşanan bu olumsuz durumların dünya genelinde yaşanan niceliksel sıklaşmanın kripto para piyasasındaki eş değeri olduğunu söyledi.

Morgan Stanley, UST’nin çöküşünün, ardından Tether’in (USDT) bir gün için de olsa dolara olan sabitini kaybetmesinin ve bazılarının üçüncü en büyük kripto para biriminin istikrarını sorgulamasının Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para fiyatlarının daha da düşmesine neden olduğunu ifade etti.

“USDT 73 milyar dolarlık piyasa değeri ile günlük olarak en çok işlem yapılan kripto paradır.

Bu bağlamda borsalarda işlem gören tüm Bitcoin’lerin yarıdan fazlası USDT ile işlem görmektedir.”

Yatırımcıların USDT’yi çok fazla kullandığına işaret eden banka, USDT dışındaki stablecoinlerin işlem hızının artmadığını da ekledi.

Banka geçtiğimiz ay kullanılan 10.6 milyar dolarlık USDT’nin 5.9 milyar dolarının TRON blok zincirinde olduğunu ve az bir miktar USDT’nin de Ethereum’da (ETH) olduğu söyledi.

Son olarak banka dünyanın en büyük kripto borsası Binance’in, USDT’nin bilinen en büyük sahibi olduğu ve 21 milyar dolarlık USDT’yi kontrol ettiğini belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu