Kripto HaberleriBitcoinMt. Gox Kayyumu Planı Onayladı: Milyarlarca Dolarlık Bitcoin Geliyor!

Mt. Gox Kayyumu Planı Onayladı: Milyarlarca Dolarlık Bitcoin Geliyor!

Takip et

Kripto para piyasasının gelmiş geçmiş en büyük hack olayı olarak görülen Mt. Gox kripto para borsasının hacklenmesinde sona geliniyor. Saldırganların hala tespit edilemediği bu büyük olayda 850.000 Bitcoin çalınmıştı.

O tarihlerde 460 milyon dolar eden bu miktar an itibarıyla 56 milyar dolara tekabül ediyor.

Bitcoin Ödemeleri İçin Onay Geldi

Mt. Gox kayyumu olarak atanan Nobuaki Kobayashi ise olayın üzerinden belirli bir süre geçmesinden sonra borsanın başka cüzdanlarında 150.000 BTC bulunduğunu açıklamış ve bunun mağdur olan kullanıcılara verileceğini vurgulamıştı.

Söz konusu plan kısa süre önce resmen onaylandı.

Haziran 2018’de başlayan görüşmeler kısa süre önce sonlandı ve Tokyo Bölge Mahkemesinin Aralık 2020’de onay vermesinden sonra bütün gözler kayyum heyeti başkanına çevrilmişti.

Mt. Gox yetkilileri ve kayyumu tarafından çarşamba günü yapılan açıklamada planın kabul edildiğini vurguladı. Mağdurlara dağıtılacak olan BTC’lerin toplam değeri 10 milyar dolara çok yakın ve bunun aslında piyasada bir satış baskısı yaşatabileceğinden endişe ediliyor.

Dağıtımın tam olarak ne zaman yapılacağı henüz belirlenmedi ancak rehabilitasyon planının onaylanması yakında ödemelerin başlayacağına işaret ediyor.

Lider kripto para biriminin tüm zamanların rekorunu tazelediği şu günlerde böyle bir haberin olumsuz etki yaşatması mümkün.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları