Ana SayfaBitcoinMt.Gox Olayında Yeni Gelişme, 138 Bin Bitcoin Dumpa Hazırlanıyor!

Mt.Gox Olayında Yeni Gelişme, 138 Bin Bitcoin Dumpa Hazırlanıyor!

Takip et

Bitcoin yatırımcılarının uzun süredir takip ettiği ve büyük bir FUD’un kaynağı olan MT.GOX olayı yeniden gündeme geldi.

Tasfiyeyi yöneten birim tarafından Mt.Gox alacaklılarına yeni bir e-mail gönderildi. Mail içeriği Mt.Gox’un sitesinde de yayımlandı.

İçerikte alacaklıların alacaklarına kavuşmaları için neler yapmaları gerektiği açıklandı. Buna göre mağdurların öncelikle sisteme girerek bir alacaklı kaydı oluşturmaları istendi.

Mailde geri ödemeler için hazırlık yapıldığı belirtildi.

Henüz Mt.Gox cüzdanlarında bir hareketlilik söz konusu değil. Ancak ödemelerin başlayacağına dair beklenti bazı yatırımcıları tedirgin etti.

Zira bu yatırımcıların bu Bitcoin’lere uzun süredir erişememeleri nedeniyle alır almaz satmalarından ve fiyatı dumplamalarından endişe duyuluyor.

Mt.Gox Olayı Nedir?

2014 yılında hackerların 850 bin Bitcoin’i çalmaları üzerine iflasını isteyen Japon Kripto Para Borsası Mt.Gox, iflasını açıkladıktan sonra bir çok yatırımcının parasını ödeyemedi.

Yaklaşık 8 yıldır süren davalar sonucunda batık borsaya ait, içerisinde 200.000 Bitcoin unutulmuş bir cüzdan olduğu tespit edildi.

Tokyo Bölge Mahkemesi tarafından atanan tasfiye komisyonu, Mt.Gox’un unutulmuş cüzdanından, borsada tüm varlıklarını kaybeden alacaklılara 150.000 BTC dağıtmasına karar verdi.

Ödeme planının kesinleşmesi ile birlikte 2014 yılında iflas eden ve birçok yatırımcının mağdur olmasına neden olan Japon kripto para borsası Mt. Gox’un 150.000 Bitcoin’i dağıtma planında son aşamaya gelindi.

Henüz Hareket Yok

Glassnode tarafından sağlanan verilere göre Mt.Gox’a ait cüzdanda mağdurlara dağıtılmak üzere 137,890 Bitcoin bulunuyor ve henüz cüzdandan bir hareketlilik yok. Gönderilen mailde dağıtımın ne zaman başlayacağına dair bir bilgi bulunmuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları