Kripto HaberleriEthereumMüebbet Aldı! NFT'si 6.2 Milyon Dolara Satıldı!

Müebbet Aldı! NFT’si 6.2 Milyon Dolara Satıldı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Silk Road’un Dread Pirate Roberts olarak tanınan kötü şöhretli kurucu ortağı Ross Ulbricht, uyuşturucu ve silah gibi yasa dışı ürünlerin satışı gerekçesi ile 2013 yılında tutuklanmış ve müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

Geçtiğimiz günlerde Ross Ulbricht, hayatı boyunca yazdığı 10 yazı ve sanat eserinden oluşan “Genesis Collection” isimli ilk NFT koleksiyonunu açık arttırmaya çıkardı.

İlgili Haber
Silk Road Kurucusu İlk NFT'si İle Gündemde!

Kurucusu olduğu Silk Road platformunun Bitcoin ile ödeme kabul etmesi nedeniyle kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği Ulbricht’in NFT koleksiyonu büyük ilgi gördü.

2 Aralık’ta başlayıp 8 Aralık’ta sona eren açık arttırmada Ulbricht’in ilk NFT koleksiyonu 1446 Ethereum’a yaklaşık 6.2 milyon dolara satıldı.

NFT koleksiyonu, Ulbricht’in hapisten kurtulmasına yardımcı olmak için kurulan merkezi olmayan özerk organizasyon FreeRossDAO, tarafından satın alındı.

FreeRossDAO platformu yaptığı açıklamada “Genesis Collectiondan elde edilen tüm gelirlerin FreeRossDao tarafından yapılacak yeni yasal işlemleri finanse etmek için kullanılacağını ve farkındalık yaratmak adına oluşturulan Art4Giving fonuna gideceğini” belirtti.

NonFungible’nin verilerine göre Ulbricht’in NFT’si, son yedi gün içinde piyasada kaydedilen en büyük satışlar arasında yer aldı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları